Posted on

Helyzetjelentés Kárpátaljáról, Csongorról

Úgy gondoltuk, hogy egy kis helyzetképet adunk magunkról, mert annyi sok hír terjeng a médiában, meg itt ott…Kárpátalján jelenleg nyugalom van. Sajnos a hírekre az itt élő emberek is különböző módon reagáltak. Volt, aki elmenekült akár egyedül férfiként, akár családostól, és e miatt bepánikolt több család, és követték a példát. Azt látjuk, hogy ez nagyon nehéz döntés volt, mert sokan a bizonytalanba menekültek. Akik itthon maradtak tele vannak szintén félelemmel és aggodalommal, viszont nem szeretnék a családtagokat, öregeket hátrahagyni, ezért kitartanak. Igyekszünk őket bátorítani és segíteni, akiknek szükségük van rá. A háborús területekről érkeznek családok, akik nyugat fele szeretnének menni többnyire, de pár nap megállóként itt kérnek szállást. Több család van jelenleg is a faluban így elszállásolva, és számítunk több érkező csapatra. Nekik meleg szobát, ennivalót biztosítunk. Minden nap bizonytalan, és nem tudunk előre tervezni, de azt tudjuk, hogy mindenképpen nehézségeket fogunk megélni az elkövetkezendő időkben. Az embereknek eddig sem volt egyszerű helyzetük, de az árak emelkedése, és a bevétel hiánya bizonyára szűkebb időket fog eredményezni. Ugyanúgy vannak betegek, rászorulók, akiknek szükségük van segítségre, így igyekszünk majd mindenhova eljuttatni segítségünket, akár élelmiszer tekintetében, akár gyógyszerekben. Sokan ajánlanak fel szálláshelyeket…ezt megköszönjük, ha kell majd élünk ezzel a lehetőséggel is, de szeretnénk inkább az ittmaradottakra gondot viselni, és őket támogatni.

Személyes számlaszámunkat tudom megadni, és ha Isten lelke indít valakit, akkor megoldható, hogy onnan támogassunk másokat. 11773346-25548439 Pocsainé Tövissi Tímea, közleményben: adomány Csongor. Szeretettel köszönjük az imádságokat, és a szeretetteljes szavakat. Nagyon jól esik, hisz ez erőt ad nekünk is, hogy imában hordoznak mások bennünket. Az Úr áldjon meg mindannyiunkat!