Felhívás húsvét előtti böjtre

Szeretettel hívunk mindenkit egy ima és böjti közösségbe. Olyan időszakot élünk, amikor nagy szükség van Isten népének az összefogásra, hogy aki csak él és mozog, odaálljon a lőrésekre. Hiszen “az idők gonoszak”!

A böjti időszakot február 17-én kezdjük és március 29-én fejezzük be. Egy fix napot kell kiválasztanod, például kedd este 8-tól szerda este 8-ig minden héten ezen a napon fogsz böjtölni, az időszak végéig.

Fontos, hogy léböjtről van szó és nem fogyasztunk szilárd táplálékot. De légy szabad arra, hogy a körülményeidhez és az egészségi állapotod miatt ettől eltérjél és szilárd ételt (pl. kekszet, vagy pirítóst) is magadhoz vegyél. Mindenkit bátorítunk, hogy adjon esélyt magának és persze Istennek és böjtöljön, akár csak egy fél napig is, vagy éppen a húsétel, kenyér megvonása által.

Fontos, hogy a böjt alatt az imaéletünk is megújuljon, hiszen a böjtölő közösség is imádkozik az éppen böjtölőkért. Február elején létrehozunk egy viberes csoportot (akinek van vibere), amibe mindenki beírhatja megtapasztalásait, bizonyságait, hogy egymás hite által így is épüljünk.

Az is nagyon jó, ha a 40 nap alatt csak egyszer próbálod meg a böjtöt. De az előzetes felmérések szerint már vagyunk negyvenen, akik a szabadon választott napon 5 illetve 6 egymást követő héten is böjtölünk. Így áll össze a “lánc” böjt és szimbólikusan esténként 8 órakor adjuk át a “stafétát”.

Végezetül Nagypénteken, április 2-ra mindenkit szeretettel böjtre hívunk!

Az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy részvételi szándékodat ne a csoportba, hanem személyesen nekem jelezd! Egyben bátorítalak, hogy hívd meg a családtagjaidat illetve a gyülekezeted tagjait ebbe a böjtbe és gondolj a határon túl élő lelki testvéreidre is!

A böjttel kifejezhetjük, hogy az Úr fontosabb számunkra a testi szükségeinknél (legyen az fizikai vagy érzelmi szükség), Őrá van szükségünk igazán. Nem „csak” az ajándékaiért, hanem Önmagáért, a jelleméért szeretjük. Vágyunk a vezetésére, a tisztító munkájára, hogy Vele élhessünk örökké. Rá akarjuk bízni magunkat, hogy irányítsa és alakítsa az életünket.

A böjt alatt az imádságunk fő témái:

1. Imádkozzunk a gyülekezetünk újraindításáért, egységért, a megfáradtakért és az elesettekért!
  2. Imádkozzunk a gyermekeink és családtagjaink megtéréséért!
  3. Imádkozzunk a nemzetünkért, a határon innen és határon túl élő honfitársainkért, valamint országunk vezetőiért!
  4. Imádkozzunk a liberalizmus térhódítása ellen!

… növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen.
II. Péter 3, 18

Frissítés (2021. 02. 17.)
Kedves Testvérek!
Este 20 órakor szimbólikusan eldördült a startpisztoly és a 145 főből 21 testvérünk kezdi meg az imával átitatott böjtöt. Sokan életükben először.
Ezért is fontos, hogy imában hordozzuk a böjtölőket. Hadd tapasztalják meg azt a csodát, hogy az Úr Jézus  ebben is természetfeletti erőt adhat!
Az anyaországon kívül külön szeretettel köszöntöm:
  • a Kárpátalján, Erdélyben és a Felvidéken élő és velünk együtt böjtölő lelki testvéreinket, valamint azt az 1-1 imaharcost, akik
  • Szibériából
  • Angliából,